PLACE
Edit place

Helsinki

City in Finland

Places in Helsinki

746 EVENTS


Dxxxa D
Dxxxa D

Heta Bilaletdin
Heta Bilaletdin


Sushi Jugend
Antti Vuornos

Samuli Tanner
Samuli Tanner


Alder Ego
Nikku / Tikka / Leppänen / Francis


Dxxxa D
Dxxxa D


Mikko Innanen / Aleksi Heinola
Innanen / Heinola


Lightning Bolt
Chippendale / Gibson


Drew McDowall
Drew McDowall

Puce Mary
Frederikke Hoffmeier

Kali Malone
Kali Malone


Tomutonttu
Jan Anderzen

Henrik!
Lineup not known

Sorsajengi
Lineup not known


Terry Riley & Gyan Riley
Riley / Riley


Mikko Innanen / Natalia Castrillón / Outi-Illuusia Parviainen
Innanen / Castrillón / Parviainen


Harmaa Getto
Ainala / Keskitalo / Liukkonen

Sitoi
Lineup not known

Möyhy-Veikot
Lineup not known

Heta Bilaletdin
Heta Bilaletdin

Nykypost
Lineup not known


Målgrupp
Lineup not known

Heta Bilaletdin
Heta Bilaletdin


Jenni Venäläinen
Jenni Venäläinen


Lau Nau
Laura Naukkarinen


Paavoharju
Ainala / Ainala / Incomplete lineup


Mikko Innanen / Antti Kujanpää / Tuomas Timonen
Innanen / Kujanpää / Timonen


Oiro Pena
Sarjasto / Koskenharju / Hulmi / Oironen

Nujakka
Arola / Koskelainen / Ojutkangas

Mehu-Petteri
Lineup not known

Karlo Haapiainen
Kaarlo Haapiainen


Emmeluth / Tikkanen / Fräki
Emmeluth / Tikkanen / Fräki


Guillaume Gargaud & Eero Savela
Savela / Gargaud


Radiopuhelimet
Lineup not known

Veijo Peso
Tero Vänttinen


Henrik! & Perussastamala
Saastamoinen / Ahtiainen


Raoul Björkenheim Triad
Björkenheim / Heikinheimo / Huhtala


Mikko Innanen / Sid Hille / Olavi Louhivuori
Innanen / Hille / Louhivuori


O Samuli A
Samuli Alapuranen

Rastas
Lineup not known

Janne Westerlund
Janne Westerlund

Money & Gravy
Lineup not known


YANA (JKL/LAH)
Lineup not known

Keränen
Tommi Keränen

Ahola & Silander
Lineup not known

Synagogue des pervers
Lineup not known


January 19th 2020

SunJazz

Tenho, Helsinki

Kolmikanta
Innanen / Leppänen / Koski


Teppo Hauta-aho & Jukka Kääriäinen
Hauta-aho / Kääriäinen


Makaya McCraven
McCraven / Ross / Hill / Pierce / Paul

Timo Lassy
Lassy / Herrala / Lukkarinen


Elatu Nessa
Lineup not known

Jukka Herva
Jukka Herva


Maija Holopainen
Maija Holopainen

Bourne / Luoto / Vainio
Bourne / Luoto / Vainio


Jonas Metsäkylä trio
Metsäkylä / Francis / Mustonen


January 14th 2020

Sonic Decode

Malmitalo, Helsinki

Sonic Decode
Pietilä / Tuomi / Björkenheim


January 6th 2020

Graham Dunning

Tenho, Helsinki

Graham Dunning
Graham Dunning


Astro Can Caravan
Savela / Haukkala / Kosonen / Lyytinen / Huovinen / Eskelinen / Pirttikangas / Hasu / Mathlin


December 29th 2019

SunJazz: Oiro Pena

Tenho, Helsinki

Oiro Pena
Sarjasto / Koskenharju / Hulmi / Oironen


December 18th 2019

Rytmihäiriö

Juttutupa, Helsinki

Jorma Tapio & Kaski
Tapio / Tikkanen / Tuomi


Innanen / Seppä / Lukkarinen
Innanen / Seppä / Lukkarinen


Elena Margarita Kakaliagou
Kakaliagou / Mustonen / Kääriäinen


Natasha Barrett
Barrett / Madgaleno


Dxxxa D & Nukkehallitus
D / Ylianttila / Hast / Jolanki / Tolvi / Tolvi / Kemppainen / Pekkola


Data City
Herva / Kunelius

Heta Bilaletdin
Heta Bilaletdin

Mustaa Jäätelöö
Lineup not known

Säröllä
Lineup not known


Veijo Peso
Tero Vänttinen


November 26th 2019

X-LIV#44

Pub Magneetti, Helsinki

Pauliina Haasjoki
Pauliina Haasjoki

Sirpa Jokinen
Sirpa Jokinen

Taneli Viljanen
Taneli Viljanen


Natalia Castrillón / Sergio Castrillón / Hermanni Yli-Tepsa / Lauri Hyvärinen
Castrillon / Yli-Tepsa / Hyvärinen / Castrillon


Ilpo Numminen & Antti Salminen
Numminen / Salminen

Kuupuu
Jonna Karanka

Ben Rivers
Lineup not known

Kati Roover
Kati Roover

Meriheini Luoto
Lineup not known

Marek Pluciennik
Lineup not known


Keuhkot
Puhuu / Rintala / Joronen

Tapa paha tapa
Lineup not known

Matrix mind
Lineup not known

Casio G url
Tanja Paananen

Sasha & Mia
Lineup not known

Anniina Auf
Lineup not known

Forces
Joonas Siren

Keiska
Lineup not known

Samuli Kemppi
Samuli Kemppi

TSRS
Lineup not known


Pink Twins
Vehviläinen / Vehviläinen

Jousitus
Lineup not known

Jukka Kääriäinen & Simo Laihonen
Kääriäinen / Laihonen

aetherlinna
Lineup not known

W
Lineup not known


Minea
Anna Marjamäki

Koho / Numminen
Koho / Numminen


Arrington De Dionyso
Arrington de Dionyso


Don Ihde
Lineup not known

Miranda Kastemaa
Lineup not known

Marc Leman, Taina Riikonen and Koray Tahiroğlu
Leman / Riikonen / Tahiroğlu

Jukka Kääriäinen Soolo
Jukka Kääriäinen

Koray Tahiroğlu
Koray Tahiroğlu

Thor Magnusson & Tommi Keränen
Magnusson / Keränen


Konsta, Kusti & Faarao
Eskelinen / Vuorinen / Pirttikangas / Incomplete lineup


Tiiu Helinä
Tanner / Tanner


Mats Gustafsson
Mats Gustafsson

Suvi Linnovaara
Suvi Linnovaara


Ahmed Ag Kaedy
Ahmed Ag Kaedy


Koelse
Lineup not known


Jukka Kääriäinen / Teemu Mustonen / Veli Kujala
Kääriäinen / Mustonen / Kujala


Hietsu Is Happening! featuring Lauri Vanhala, Anni Elif Egecioglu, Simo Laihonen
Innanen / Lötjönen / Kumela / Vanhala / Egecioglu / Laihonen


Ka Baird
Ka Baird

Ahti & Ahti
Ahti / Ahti

Data City
Herva / Kunelius

Draama-Helmi & Kuupuu
Draama-Helmi / Karanka

Hockey Night
Pekkola / Partinen / Tolvi / Numminen


Mikko Innanen / Tuure Koski / Joonas Leppänen
Innanen / Koski / Leppänen


MINIMALIA featuring Mikko Innanen
Heikkilä / Heikinheimo / Dingstad / Peltonen / Innanen


Lau Nau
Laura Naukkarinen

Circuit Des Yeux
Haley Fohr


Hulda Huima
Lineup not known

Pahat kengät
Lineup not known

Nyymimaa
Lineup not known


Sula
Camus / Aarniala / Paavola / Hellens

Julia Delgato
Delgado / Panula


Oaagaada
Laihonen / Kemppainen / Pekkola / Tammi


Midori Takada
Midori Takada


Simo Laihonen
Simo Laihonen

Lau Nau
Laura Naukkarinen / Incomplete lineup

Kemialliset Ystävät
Jan Anderzen / Incomplete lineup


Tulehdus
Hotta / Hotta / Laari / Kienanen / Incomplete lineup


Olimpia Splendid
Karanka / Bilaletdin / Sipiläinen

Vihan Muna
Lineup not known

Vessel Umpio
Lineup not known

Tommi Keränen
Tommi Keränen

Musiikkivyöry
Lineup not known

Hande Virkki
Lineup not known


Mystical Union
Lineup not known

Spells Disaster
Lineup not known

Ana Gutieszca
Lineup not known

Samuli Tanner
Samuli Tanner

Aloes
Lineup not known


Sound & Fury
Tapio / Päivinen / Lassila / Heikkilä / Kannisto / Priha / Tuomi / Risku


Campbell James Kneale
Campbell James Kneale

Reijo Pami
Reijo Pami

Sami Pekkola
Sami Pekkola


Lubomyr Melnyk
Lubomyr Melnyk

Meriheini Luoto
Lineup not known


Arja Kastinen
Arja Kastinen

Koho / Numminen
Koho / Numminen


Alasdair Roberts
Alasdair Roberts

Janne Westerlund
Janne Westerlund


Marja Ahti
Marja Ahti

Kati Roover
Kati Roover


Paul Pignon / Teemu Mustonen / Jukka Kääriäinen
Pignon / Mustonen / Kääriäinen


Jack Wright & Rough Housing
Wright / Darrup / Lipson

Tanja Tiekso
Tanja Tiekso

Santtu Puukka & Preerioiden Pääelinkeino
Puukka / Viitahuhta / Hyvärinen / Tolvi


Oaagaada
Laihonen / Kemppainen / Pekkola / Tammi

Mikko Innanen & Janne Tuomi duo
Innanen / Tuomi

Amanda Blomqvist
Amanda Blomqvist

Affe Forsman & Eero Savela duo
Forsman / Savela

Jorma Tapio & Otzir Godot duo
Tapio / Godot


Sarah Davachi
Sarah Davachi

Ellen Arkbro
Ellen Arkbro


Laraaji
Laraaji

Lau Nau
Laura Naukkarinen


Hej Johannes
Gammelgaard / Berg

Dario Fariello
Dario Fariello

Mikael Szafirowski
Mikael Szafirowski


Nefertyti Ambient Live
Lineup not known

Lau Nau
Laura Naukkarinen / Incomplete lineup

Jori Hulkkonen Ambient Live
Lineup not known


Trio Hukletus
Eskelinen / Varis / Joutseno


Korvat Auki Ensemble featuring Joonas Leppänen
Tarnanen / Macdonel / Juutilainen / Dumitrescu / Leppänen


Mikko Innanen 10+
Innanen / Broo / Pohjola / Eskola / Lyytinen / Kannaste / Hongisto / Viljanen / Kantonen / Krokfors / Tikkanen / Lötjönen / Kallio / Riippa


Eero Savela & Otto Eskelinen duo
Savela / Eskelinen


Kuupuu
Jonna Karanka

Lovi Kollektiivi
Metsätähti / Hedlund / Lindgren / Andersson

Hannu Karjalainen
Hannu Karjalainen


Käki-kollektiivi
Lineup not known


February 10th 2019

Ghetto Blues

Juttutupa, Helsinki

Gwenifer Raymond
Gwenifer Raymond

Kadonnut Manner
Lauri Manner


GAS
Lineup not known

The Kolmas
Äijälä / Lene


Hannibal & Hot Heros
Sippola / Tuomi / Kanervo / Salo


Sähkökitarakvartetti
Hyvärinen / Kääriäinen / Grönroos / Rögnvaldsson


Hot Heros
Sippola / Tuomi / Rauhala


Keränen
Tommi Keränen

Dxxxa D & Hzzzt
D / Hzzzt

Spider Farmer
Arttu Tolonen / Incomplete lineup

20 000 hz
Kalle Hurme / Incomplete lineup


Junkka-Poika & Stokastinen
Hyvärinen / Korpipää


Muuan mies
Puhakka / Sintonen / Leinonen / Ylihärsilä / Lind


UTU
Lineup not known

Sirja & Konfuusio
Lineup not known

There'll Be Birds
Lineup not known


January 29th 2019

Alder Ego

Malmitalo, Helsinki

Alder Ego
Nikku / Tikka / Åkerblom / Leppänen


January 20th 2019

Piano Meets

Harju8, Helsinki

Seppo Kantonen featuring Antti Lötjönen
Kantonen / Lötjönen


Niko Karlsson
Niko Karlsson

Topias Tiheäsalo
Topias Tiheäsalo


Sumuposauttaja
Sami Keinänen / Incomplete lineup

Hammarberg
Lineup not known


Outi Pulkkinen
Outi Pulkkinen

Hulva
Lineup not known

Ekke
Lineup not known


Sigurdur Rögnvaldsson´s Dark Forest
Rögnvaldsson / Tikkanen / Sarjasto / Pynssi


Superposition
Fredriksson / Louhivuori / Sauros / Saastamoinen


Draama-Helmi
Lineup not known

SUAD
Lineup not known

Cats of Transnistria
Lineup not known

Olimpia Splendid
Karanka / Bilaletdin / Sipiläinen / Draama-Helmi


Räjäyttäjät
Nousiainen / Siltanen / Reed


December 26th 2018

The Flagons

Bar Flagon, Helsinki

The Flagons
Lineup not known


Echo Is Your Love
Lineup not known

Tim Evans
Tim Evans / Incomplete lineup

Janne Westerlund
Janne Westerlund

Olimpia Splendid
Karanka / Bilaletdin / Sipiläinen


Kiki Pau
Lineup not known

Tuusannuuskat
Sänpäkkilä / Anderzen / Incomplete lineup


Topias Tiheäsalo
Topias Tiheäsalo


Vuosi
Aarni / Numminen / Koho

Nikolas List
Lineup not known

Sarana
Lineup not known


Helsinki Junk Orchestra
Dondeyne / Kantonen / Lopez / Perkone / Rotts / Tornberg


December 8th 2018

We Jazz 2018

Suvilahti, Helsinki

Arwi Of Lovers
Lind / Leppänen / Koskenharju / Mantere / Sarjasto / Pekkola / Sintonen / Eskelinen / Varis

Mopo
Fredriksson / Tikkanen / Nieminen

Timo Lassy Band
Lassy / Kontrafouris / Assefa / Lötjönen / Mäkynen


Marja Ahti
Marja Ahti


Folk Boys
Lineup not known

Alina Ostrogradskaya & Dmitri Zherbin duo
Ostrogradskaya / Zherbin

Ilia Belorukov & Lauri Hyvärinen & Sirpa Jokinen trio
Belorukov / Hyvärinen / Jokinen


Käsityökerho
Lineup not known

Lokit
Lineup not known

The Munchies
Lineup not known


Belorukov & Zherbin
Zherbin / Belorukov

Lauri Wuolio
Lineup not known

Sama Sasha
Sasha Kretova


Johanna Sulkunen Sonority & Tapani Toivanen
Sulkunen / Toivanen


Zach Rowden solo
Zach Rowden

Zach Rowden & Petri Kuljuntausta duo
Rowden / Kuljuntausta


Myttys
Tanner / Bilaletdin

Hulda Huima
Lineup not known


Masayoshi Fujita
Masayoshi Fujita

Tomutonttu
Jan Anderzen


Arwi Of Lovers
Lind / Leppänen / Koskenharju / Mantere / Kuorelahti / Sarjasto / Pekkola / Ylihärsilä / Sintonen / Kankaanpää


Antoine Verhaverbeke
Antoine Verhaverbeke

Konstaeino
Lineup not known

Eilien
Lineup not known


Samuli Tanner & Matti Luokkanen
Tanner / Luokkanen

Tytti Arola
Tytti Arola

Linda Fredriksson
Linda Fredriksson


Myttys
Tanner / Bilaletdin


Samuli Tanner
Samuli Tanner

Arttu Partinen
Arttu Partinen


Sushi Jugend
Antti Vuornos / Incomplete lineup

Lauri Hyvärinen & Sergio Castrillon
Hyvärinen / Castrillon


Folk Boys
Lineup not known

Janne Westerlund
Janne Westerlund

Jyrki Nissinen & Hot Visions
Jyrki Nissinen / Incomplete lineup


Huun Huur Tu
Lineup not known

Sir Richard Bishop
Sir Richard Bishop


Birdpeople
Blomqvist / Wickström / Lavonius


Dxxxa D & Nukkehallitus
D / Hast / Krutsin / Tolvi / Kemppainen / Ylianttila / Pekkola / Jolanki

Ester Nuori Leppä
Ester Nuori Leppä


Lau Nau
Naukkarinen / Käppi


Olli Aarni
Olli Aarni

William Basinski
William Basinski


Mikko Innanen & Eero Tikkanen
Innanen / Tikkanen


Øresund space collective
Lineup not known

Black Moon Circle
Lineup not known

MAAN TOMU
Lineup not known


UMUU-yhtye
Laitinen / Kortelainen / Piipponen / Vierling

Kari Peitsamo
Kari Peitsamo

Vincent Royer
Vincent Royer


Esa Pietilä
Pietilä / Marin / Kujala / Tuomi / Lehtinen / Paldanius / Untamala / Tuhkanen / Kainulainen


Muuan mies
Puhakka / Sintonen / Leinonen / Ylihärsilä / Lind

Arwi Of Lovers
Sarjasto / Eskelinen / Ylihärsilä / Masalin / Sintonen / Kankaanpää / Kuorelahti / Leppänen / Koskenharju / Mantere / Lind / Pekkola


Meriheini Luoto
Lineup not known

Ahti & Ahti
Ahti / Ahti

J. K. & Sini Silveri
Koho / Silveri


Cosmo Jones Beat Machine
Pekka Pirttikangas / Incomplete lineup

The Country Dark
Sollas / Lukkarinen / Keinänen / Kauppinen / Kosonen / Alvasto


Puce Mary
Frederikke Hoffmeier

Hiro Kone
Nicky Mao


Iro Haarla
Iro Haarla

Seppo Kantonen
Seppo Kantonen


Jyrki Nissinen
Jyrki Nissinen


Lauri Hyvärinen
Lauri Hyvärinen

Ada Hoel
Ada Hoel

Ada Hoel & Lauri Hyvärinen
Hoel / Hyvärinen


Hot Heros
Sippola / Tuomi / Rauhala


September 18th 2018

Helmi levyt -ilta

Tenho, Helsinki

Victor Herrero
Victor Herrero

Hulda Huima & Hitaat Sekunnit
Kallinen / Paaso / Incomplete lineup


The Mystic Revelation of Teppo Repo
Eskelinen / Tikkanen / Lind


Harri Sjöström Up And Out
Sjöström / Hauta-aho / Kujala / Gordoa / Bauer / Narvesen


Soundscapes & Soundportraits 2018 players
Bauer / Gordoa / Hauta-aho / Kujala / Lovens / Mureddu / Narvesen / Parker / Sjöström / Tramontana / Wachsmann / Czerniawska


Soundscapes & Soundportraits 2018 players
Bauer / Gordoa / Hauta-aho / Kujala / Lovens / Mureddu / Narvesen / Parker / Sjöström / Tramontana / Wachsmann / Czerniawska


Subatlantti
Laura Naukkarinen

Jorma Tapio
Jorma Tapio

Eero Savela
Eero Savela


Pekko Käppi
Pekko Käppi


Elatu Nessa
Lineup not known

Jyrki Nissinen & Hot Visions
Jyrki Nissinen / Incomplete lineup

8 Bits High
Lineup not known

Usko ja Urheilu
Lineup not known


Jukka Herva & Data City
Jukka Herva / Incomplete lineup


August 30th 2018

Samuli Tanner

Sinne, Helsinki

Samuli Tanner
Samuli Tanner


Islaja
Merja Kokkonen

Tatu Rönkkö
Tatu Rönkkö


Kalevi Helvetti & Paanin Kuoro
Lineup not known


Stanley J. Zappa & Simo Laihonen
Zappa / Laihonen


Kaakao Seremonia
Lineup not known

Elatu Nessa
Lineup not known

Juuso Paaso
Juuso Paaso

Mari Aaltonen
Mari Aaltonen

Jk Ihalainen & Hypnobeat
J.K. Ihalainen / Incomplete lineup

Prospero
Lineup not known

Desert Red
Lineup not known

Mummin Kullat
Lineup not known

Jooga
Lineup not known

Janne Westerlund
Janne Westerlund

Julia Delgado
Lineup not known

Omitomi
Lineup not known

Kyyn Eleet
Lineup not known

Aprox.
Lineup not known

MAAN TOMU
Lineup not known

Teemu Markkula
Teemu Markkula

Eppu Helle
Lineup not known

Eppu Helle
Lineup not known

STRÖM
Lineup not known


Silent Fountain
Lineup not known

Ilpo Numminen
Ilpo Numminen

Saku Soukka & Johannes Vartola
Soukka / Vartola

Enchanted Lands
Lineup not known

Wim Dehaen
Lineup not known

Storch Interior Extracts
Lineup not known

Ecto Mist
Lineup not known

Forces
Joonas Siren


Atmosfärg Trio
Savela / Varis / Forsman


Moebiustrip
Heikinheimo / Timonen / Naberukhin


Eilisen Lounas
Luokkanen / Viitahuhta / Paaso / Kytö / Koho

Joel Kupiainen
Joel Kupiainen

Dispuhtamo
Lineup not known

Paha Mormoni
Lineup not known

Alex Cuffe
Lineup not known


Antti Tolvi
Tolvi / Niskanen / Tanner / Bilaletdin / Sipiläinen


Fate vs Free Willy
Zherbin / Ostrogradskaya / Kretova

Yves Saint
Lineup not known

The Flagons
Lineup not known


The Mystic revelation of Teppo Repo feat. Etnofuturistinen kuoro & Ensemble
Lind / Eskelinen / Tikkanen / Incomplete lineup

Ulla Kolla
Lineup not known


Myttys
Tanner / Bilaletdin

Daniel Voigt
Daniel Voigt

Sama Sasha
Lineup not known

Sara Milazzo
Sara Milazzo

Zherbin
Lineup not known


Rashad Becker
Rashad Becker

Colundi Colleague
Lineup not known


Rashad Becker
Rashad Becker

Turhaan Erotti Kaukonäköinen Jumala...
Lineup not known

Mesak
Lineup not known

Antto Melasniemi
Antto Melasniemi

Vilunki 3000
Vilunki 3000

Stiletti-Ana
Lineup not known

Alien Sound Development
Lineup not known

Kaukolampi
Timo Kaukolampi

Forces
Joonas Siren


Muuan mies
Puhakka / Sintonen / Leinonen / Ylihärsilä / Lind


Bongo Connotations
Tiheäsalo / Tolvi / Kemppainen / Laihonen / Luokkanen


Ilpo Numminen
Ilpo Numminen

Olli Aarni & Mia Tarkela
Aarni / Tarkela

Sushi Jugend
Antti Vuornos


Black Motor
Laihonen / Rauhala / Kannisto


Too Slow
Lineup not known

Heikki Hautala ja Hyvät veljet
Lineup not known

Luu Kurkkuun
Lineup not known

Meef
Lineup not known


Shakkimatti
Lineup not known

Marjatta
Samuli Kytö

Samuli Tanner
Samuli Tanner


Sindre Bjerga
Sindre Bjerga

Per Gisle Galåen + André Borgen
Galåen / Borgen

Jenny Penna
Jenny Penna

Alina Ostrogradskaya + Dmitri Zherbin
Ostrogradskaya / Zherbin


Luomus ry solos and groups
Jorma Tapio


Jukka Kääriäinen Soolo
Jukka Kääriäinen

Sirpa Jokinen & Antoine Verhaverbeke
Jokinen / Verhaverbeke

Matti Luokkanen & Teemu Mustonen
Luokkanen / Mustonen


Oaagaada
Laihonen / Kemppainen / Pekkola


Sound & Fury
Tapio / Päivinen / Lassila / Heikkilä / Kannisto / Priha / Laihonen


Samuli Tanner
Samuli Tanner

Pekka Airaksinen & Arttu Partinen
Airaksinen / Partinen


Limpe Fuchs
Limpe Fuchs


Jorma Tapio & Kaski
Tapio / Rauhala / Laine


Limpe Fuchs
Limpe Fuchs

Linda Fredriksson
Linda Fredriksson

Sara Milazzo
Sara Milazzo


Hauta-aho & Savela
Hauta-aho / Savela

project VO
Okuda / Virtaranta


Hauta-aho & Savela
Hauta-aho / Savela

Musa Dwarf
Vuornos / Camus


Elatu Nessa
Lineup not known

Mustat Kalsarit
Juuso Paaso / Incomplete lineup

Myttys
Tanner / Bilaletdin

Sini Silveri
Sini Silveri

Tuukka Haapakorpi
Tuukka Haapakorpi


Hauta-aho & Savela
Hauta-aho / Savela


Matti Luokkanen & Sergio Castrillon
Luokkanen / Castrillon

Lauri Hyvärinen & Natalia Castrillon
Hyvärinen / Castrillon

Girilal Baars & John Fail
Baars / Fail


Antti Kainulainen
Antti Kainulainen

Ilpo Numminen
Ilpo Numminen

Nuslux
Roope Eronen

Pauliina Haasjoki
Pauliina Haasjoki

J. K. & Sini Silveri
Koho / Silveri


Ahti & Ahti
Ahti / Ahti

Sirpa Jokinen
Sirpa Jokinen

Teemu Korpipää
Teemu Korpipää


Tapio & Tuomi Duo
Tapio / Tuomi


Paavoharju
Lineup not known

Joose Keskitalo
Joose Keskitalo / Incomplete lineup

Trees
Lineup not known


Heikki Romppainen
Lineup not known

Juha Rautio
Lineup not known

Cats of Transnistria
Lineup not known


Marissa Nadler
Marissa Nadler


Grouper
Lineup not known

Lau Nau & Samuli Kosminen
Naukkarinen / Kosminen


Varropas
Paaso / Kytö

Elatu Nessa
Lineup not known

Sami Pekkola
Sami Pekkola


Ilpo Numminen
Ilpo Numminen


Nuslux featuring Olli Aarni
Eronen / Aarni


Tapio & Tuomi Duo
Tapio / Tuomi


Dxxxa D & Nukkehallitus
D / Hast / Tolvi / Kemppainen / Ylianttila / Jolanki / Pekkola / Tolvi


Sula
Hilma Camus / Incomplete lineup


Topias Tiheäsalo
Topias Tiheäsalo

Matti Luokkanen & Topias Tiheäsalo
Luokkanen / Tiheäsalo

Samuli Tanner
Samuli Tanner


Anla Courtis
Anla Courtis

Sasha & Mia
Lineup not known

Rotts (SASHAPASHA)
Lineup not known

Zherbin
Lineup not known


February 24th 2018

Musa ullakolla 3

Helsinki, Finland

Airaksinen / Pekkola / Tanner
Airaksinen / Pekkola / Tanner

Marjatta
Samuli Kytö

Dancer Vase
Markus Koistinen


Seijiro Murayama & Lauri Hyvärinen duo
Murayama / Hyvärinen

Natalia Castrillón
Natalia Castrillon


February 22nd 2018

MAAN TOMU

Onda, Helsinki

MAAN TOMU
Lineup not known


BMXT
Lineup not known

Barry Andrewsin Disko
Jukka Herva

Amon Düde
Arttu Partinen


Olimpia Splendid
Karanka / Bilaletdin / Sipiläinen


Castrillon / Kääriäinen / Pignon
Castrillon / Kääriäinen / Pignon

Girilal Baars
Girilal Baars


Dxxxa D & Nukkehallitus
D / Kemppainen / Tolvi / Hast / Jolanki / Ylianttila

Jaakko Laitinen & Väärä raha
Lineup not known


Can Can Heads
Mäki-Turja / Liimakka / Nuotio / Martinkauppi

Lokit
Lineup not known

Manner X Tanner
Manner / Tanner


Sushi Jugend
Lineup not known


Goat
Lineup not known

Rättö ja Lehtisalo
Rättö / Lehtisalo / Incomplete lineup

Kairon; IRSE!
Lineup not known

Mara Balls
Mara Balls / Incomplete lineup

MAAN TOMU
Lineup not known

Dj Astro
Lineup not known

Business City
Lineup not known

Irene Kostas
Lineup not known

Kristiina Männikkö
Lineup not known

Ville Pekkarinen
Lineup not known

Tuomas Palonen
Tuomas Palonen

Reivaajan Valinta
Lineup not known

Tixa & Vilunki
Lineup not known


Charlène Darling
Charlène Darling


Tribute to Special Edition
Kallio / Innanen / Lyytinen / Tuomarila / Herrala


Pieni poika Caleb
Lineup not known

Samuli Tanner
Samuli Tanner

BMXT
Lineup not known


Dxxxa D
Dxxxa D / Incomplete lineup

Sini Silveri
Sini Silveri

Milena Solomun
Lineup not known


Kaukolampi
Timo Kaukolampi

Islaja
Merja Kokkonen


Kuupuu
Jonna Karanka

Elatu Nessa
Lineup not known

Islaja
Merja Kokkonen


Litku Klemetti
Lineup not known


Kallion IX nykymusiikkipäivät - Sunday performers
Acosta / Kinnunen / Konopinski / Laitinen / Maalismaa / Pulakka / Reskalenko / Tervo / Toivonen / Vasara / Viitala


UMUU Ensamble
Lineup not known


Kallion IX nykymusiikkipäivät - friday performers
Kinnunen / Konopinski / Laitinen / Morrow / Pulakka / Viitala / Tervo


Träd, Gräs och Stenar
Sjöholm / Fiske / Krantz / Törnqvist


Amon Düde
Arttu Partinen

Simultaneli
Taneli Viitahuhta


Tsembla
Marja Johansson

Lau Nau
Laura Naukkarinen

Antti Tolvi
Antti Tolvi


Sjöström / Hauta-aho / Gordoa / Mureddu / Kääriäinen
Sjöström / Hauta-aho / Gordoa / Mureddu / Kääriäinen


EXIT to NOW quintet
Sjöström / Gordoa / Hauta-aho / Mureddu / Kääriäinen


Silver Falcons
Lineup not known

Simultaneli
Taneli Viitahuhta


Yrjänä Sauros & Jone Takamäki
Sauros / Takamäki


The Mystic Revelation of Teppo Repo
Eskelinen / Tikkanen / Lind


Tapio & Tuomi Duo
Tapio / Tuomi


PLOP
Innanen / Riippa / Herrala


Oaagaada
Laihonen / Kemppainen / Pekkola / Tammi


Black Motor
Laihonen / Rauhala / Kannisto


Dxxxa D & Nukkehallitus
D / Ylianttila / Hast / Jolanki / Pekkola / Kemppainen / Tolvi / Tanner

Hulda Huima & Hitaat Sekunnit
Kallinen / Paaso / Suopursu / Karppinen / Incomplete lineup

Biitsi
Lineup not known


Plonk Music Quartet
Paakkunainen / Hakkarainen / Siikasaari / Eskelinen

Jousikvartetti 4-Sphere
Pitkänen / Kallionpää / Poutiainen / Katrama


November 28th 2017

Alex Jønsson

Digelius, Helsinki

Alex Jønsson
Alex Jønsson


Tinariwen
Lineup not known

Janne Westerlund
Janne Westerlund


Talmud Beach & Faarao Pirttikangas
Alanko / Siltanen / Lukanteri / Pirttikangas

Folk Boyz
Tanner / Nissinen


Pekka Airaksinen
Pekka Airaksinen


Melting Hearts
Lineup not known

Jaakko Eino Kalevi esittää Töölö Labyrinth
Tolvi / Toroi / Kinnunen / Jääskeläinen / Lind / Niemi / Viika / Guzejev / Essel / Manner / Kalevi


Philip Glass
Lineup not known


Jones Jones
Ochs / Dresser / Tarasov


November 14th 2017

Helmi Levyt -ilta

Tenho, Helsinki

Secretones
Eskelinen / Mentu / Hasu / Mathlin / Takamäki

Jone Takamäki
Jone Takamäki


November 10th 2017

Suzanne Ciani

Kaiku, Helsinki

Suzanne Ciani
Suzanne Ciani


Sciardac
Lineup not known

Sama Sasha
Lineup not known

Olli Aarni
Olli Aarni

Swet Jafari Meck Mett
Lineup not known

KРАЙ
Lineup not known


Tapio & Tuomi Duo
Tapio / Tuomi


Magma
Lineup not known

Circle
Lineup not known


Taku Sugimoto & Minami Saeki
Sugimoto / Saeki / Hyvärinen


Vuosi
Aarni / Numminen / Koho

Sini Silveri
Sini Silveri

Taneli Viljanen
Taneli Viljanen


Olimpia Splendid
Karanka / Bilaletdin / Sipiläinen


Seppo Kantonen
Seppo Kantonen

Matti Luokkanen & Hermanni Yli-Tepsa
Luokkanen / Yli-Tepsa


Bongo Connotations
Tiheäsalo / Tolvi / Kemppainen / Laihonen / Luokkanen


Risto
Ylihärsilä / Leinonen / Luhtasaari / Eriksson

Lasten Hautausmaa
Vaara / Mannonen / Järvinen / Kärkkäinen / Arhosalo / Saarinen


Antti Tolvi
Antti Tolvi


Uusi jazzi klubi -houseband
Luukkonen / Merivirta / Kankkonen / Lepola / Mustonen / Tanhuala / Vauhkonen / Pena


Antti Tolvi
Antti Tolvi


Bastu Gore Mob
Dassum / Fredriksson / Luokkanen / Martinkauppi / Pekkola / Viitahuhta / Penna / Tiheäsalo / Häkkinen / Tolvi / Vehviläinen


Black Motor
Laihonen / Rauhala / Kannisto


Linda Fredriksson
Fredriksson / Naukkarinen / Bye / Kosminen


Musa Dwarf
Vuornos / Camus

Nuslux
Roope Eronen


Uusi jazzi klubi -houseband
Vija / Kanervo / Sarjasto / Tanhuala / Lepola / Kankkonen / Vauhkonen / Mustonen


..dno< + Zherbin
Lineup not known

Boom Edan
Tuukka Asplund

[ówt krì]
Lineup not known


Angel Ontalva featuring Suvadeep Das
Ontalva / Das


Kraus
Lineup not known

Floris Vanhoof
Floris Vanhoof

Marloes Van Son
Lineup not known


Katsura Yamauchi
Katsura Yamauchi

Ahti & Ahti
Ahti / Johansson

Mikä kuori on sinä mukaelma
Lineup not known


Equinox Ensemble
Mäkynen / Lötjönen


Mikko Innanen 10+
Innanen / Pohjola / Eskola / Kannaste / Lyytinen / Hongisto / Larjomaa / Kantonen / Tikkanen / Lötjönen / Kallio / Mäkynen


Mikko Innanen & Simo Laihonen
Innanen / Laihonen


Räjäyttäjät
Nousiainen / Siltanen / Reed

P-K Keränen
P-K Keränen


Räjäyttäjät
Nousiainen / Siltanen / Reed


Raoul Björkenheim eCsTaSy
Björkenheim / Lyytinen / Ounaskari / Huhtala


Myttys
Tanner / Bilaletdin

Seksihullut
Lineup not known

Ghost World
Lineup not known


Dora Bleu
Dora Bleu

Pyloris
Antti Vuornos / Incomplete lineup

Sini Silveri & J. Koho
Koho / Silveri


Bob Bellerue
Bob Bellerue

Keränen
Tommi Keränen

Jari Suominen
Jari Suominen

Jukka Hautamäki
Jukka Hautamäki


August 24th 2017

Metsä

Suvilahti, Helsinki

Juuso Härmä
Lineup not known

Antti Valta
Lineup not known

Pelkkä Väliviiva
Lineup not known

Rokki Mari
Lineup not known

Myttys
Tanner / Bilaletdin

BMXT
Lineup not known

Yöjuoksijat
Lineup not known

Hot Visions
Lineup not known

Melting Hearts
Lineup not known

Elatu Nessa
Lineup not known

Hash
Lineup not known


Silent Fountain
Lineup not known

Ville Sahlakari
Ville Sahlakari

J.K.
Lineup not known

Taneli Viljanen
Taneli Viljanen

Ilpo Numminen
Ilpo Numminen


Soft Power
Lineup not known

Daerra
Kivelä / Laimio / Tomevski / Tomevski / Kühn

Mustat Kalsarit
Juuso Paaso

MAAN TOMU
Lineup not known


Jazz Orbits
Luokkanen / Tuhkanen / Rönkä / Luostarinen


Jolly Jumpers
Hannus / Leuanniemi / Pirkola


Black Motor
Laihonen / Rauhala / Kannisto


Vaisu Luksus
Laurila / Nousiainen

Olli Aarni
Olli Aarni

Musa Dwarf
Vuornos / Camus


Mikko Innanen
Mikko Innanen

Amon Düde
Arttu Partinen


Peaking Lights
Coyes / Dunis


Loiriplukari
Lineup not known

Keijut
Niskanen / Eronen / Tolvi


Jukka Nousiainen
Jukka Nousiainen

Keijo
Virtanen / Nousiainen / Incomplete lineup

Sini Silveri
Lineup not known


Bonus
Lineup not known

Jyrki Nissinen & Hot Visions
Lineup not known

The Flagons
Lineup not known

Love Sport
Lineup not known


Itä-Hollola Installaatio
Lineup not known

Mustat Kalsarit
Juuso Paaso / Incomplete lineup

Olimpia Splendid
Karanka / Bilaletdin / Sipiläinen

Patrik Pakokauhu
Lineup not known

Prospero
Lineup not known


The Blassics
Tammi / Sarkkola / Venäläinen / Veijonen / Teerisaari / Lotti


Horst Quartet
Haapakorpi / Viitahuhta / Hyvärinen / Yli-Tepsa

Nonlocal Society
Lineup not known

Quanta Qualia
Lineup not known

Mu*mit
Eronen / Tanner

MSHR
Murphy / Cooper


Black Motor
Laihonen / Rauhala / Kannisto


Innanen / Egecioglu / Filander
Innanen / Egecioglu / Filander


J.K. & M.I.
Lineup not known

Sasha & Mia
Lineup not known

Ilpo Numminen
Ilpo Numminen


Lau Nau
Laura Naukkarinen

Asuna
Asuna

The Medium Necks
Sakiyo Tobita


Esa Kotilainen
Esa Kotilainen

Joose Keskitalo
Joose Keskitalo

Kanttoripoika
Lineup not known

Siihhi & Iwere
Samuli Tanner / Incomplete lineup

Esa Kotilainen
Esa Kotilainen

Pekka Pernod
Lineup not known

H.I.T.S. 3
Lineup not known

Home Video
Lineup not known

Mustat Kalsarit
Lineup not known

Talmud Beach
Alanko / Siltanen / Lukanteri

Ostos
Lineup not known

Maria ja Marsialaiset
Lineup not known

Cold Pupu Sauna
Lineup not known


Testaa Rosso
Lineup not known

Jukka Nousiainen
Jukka Nousiainen

Mara Balls
Mara Balls / Incomplete lineup

J.K. Ihalainen
J.K. Ihalainen

Janne Westerlund
Janne Westerlund

Robert Ensio Niemistö
Robert Ensio Niemistö

Kalpea Hevonen
Lineup not known

Folk Boyz
Lineup not known

Kari Tapiiri & Luotijuna
Lineup not known

Hopeajärvi
Salonen / Tanner / Perttilä / Tikka

Tähtiportti
Lineup not known


Olli Aarni
Olli Aarni

Antti Tolvi
Antti Tolvi

J. Koho
J. Koho


Sound and music improvisation group (Svamp)
Lineup not known


Draama-Helmi
Lineup not known

Kuupuu
Jonna Karanka

Chhrlie
Lineup not known

Kanttoripoika
Lineup not known


Mikko Innanen & Simo Laihonen
Innanen / Laihonen


Samanna
Lineup not known

Chhrlie
Lineup not known

Dinosauruxia
Lineup not known


Ehkä
Lineup not known

Bir Iki
Lineup not known

Olimpia Splendid
Karanka / Bilaletdin / Sipiläinen


Jooklo Zappa
Genta / Zappa / Vanzan

Sami Pekkola Jazz Band
Laihonen / Kemppainen / Tammi / Pekkola / Vanzan

Jooklo Zappa & Sami Pekkola Jazz Band
Genta / Vanzan / Zappa / Tammi / Pekkola / Laihonen / Kemppainen / Viitahuhta


Humanimal
Gutieszca / Dimova

Elatu Nessa
Lineup not known

Paula Präktig
Paula Präktig

Kiva Talo + A. Kainulainen, M. Luokkanen
Matti Luokkanen / Incomplete lineup

Ostos
Lineup not known


No Licence
Heikinheimo / Sarjasto / Timonen / Leissi / Tikkanen


Jimi Tenor & Ilmari Heikinheimo
Tenor / Heikinheimo


Toblerones
Bilaletdin / Timo / Kytö / Tanner

Ferricjohnsson
Pietari Koskinen

Anton Nikkilä
Anton Nikkilä


Toblerones
Bilaletdin / Timo / Kytö / Tanner


Lichen Gumbo
Aarni / Oinonen

Avarus
Lineup not known

Mm.Esim.
Tanner / Mäkinen


Taneli Viitahuhta
Lineup not known

Jukka Kääriäinen Soolo
Lineup not known


Ousseynou Mbaye Trio
Mbaye / Niang / Ndoye

Free Okapi
Valjakka / Lassila / Fagerudd / Liimatainen / Nikula

Petrin Peräkamari
Kumela / Maalismaa / Paganini

Harmolodisesti Sinun: Ornette Colemanin sävellyksiä
Innanen / Eskola / Lötjönen / Laine


Aavikko
Tomi Leppänen (Circle) / Incomplete lineup

Tomutonttu
Jan Anderzen


Sami Pekkola
Sami Pekkola

Ilpo Numminen
Ilpo Numminen

F. Ampism
Lineup not known


Louise D.E. Jensen
Louise D.E. Jensen

Dominik Schlienger
Dominik Schlienger

Matti Luokkanen & Jaakko Tolvi
Luokkanen / Tolvi


Francesco Cavaliere
Francesco Cavaliere

Nuslux
Roope Eronen

Half a Map
Lineup not known



Branche & Garcia
García / Branche

Camille Auer
Camille Auer

Jukka Hautamäki
Jukka Hautamäki

Rutto ja Koivusalo
Hyvärinen / Haapakorpi


Jorma Tapio & Kaski
Tapio / Laihonen / Rauhala


The Mystic Revelation of Teppo Repo
Lind / Eskelinen / Tikkanen


Jeff Parker & The New Breed
Parker / Johnson / Bryan / Williams


Kuupuu
Jonna Karanka

Linda Fredriksson
Linda Fredriksson

Subatlantti
Laura Naukkarinen


Hermanni Yli-Tepsa & Matti Luokkanen Duo
Yli-Tepsa / Luokkanen


Nolls
Lineup not known

Bir Iki
Lineup not known

Olimpia Splendid
Karanka / Bilaletdin / Sipiläinen

Kansakunnan Ylpeys
Lineup not known

BMXT
Lineup not known

Janne Westerlund
Janne Westerlund

J.Nissinen & Hot Visions
Lineup not known

Risto
Risto Ylihärsilä / Incomplete lineup

Ostos
Lineup not known

Lentoliskot
Kytö / Lappalainen

The Mymmelins
Lineup not known


Seksihullut
Lineup not known

Myttys
Tanner / Bilaletdin

Joni Ekman & Koira
Lineup not known

Kanttoripoika
Lineup not known

Echo Is Your Love
Lineup not known

Hulda Huima
Lineup not known

Lokit
Lineup not known

Hash
Lineup not known

Jimi Tenor & Jori Hulkkonen
Lineup not known


Keith Fullerton Whitman
Keith Fullerton Whitman

Tommi Keränen
Tommi Keränen


Dxxxa D, Hzzzt & Minkki
D / Hzzzt / Minkki

Biitsi
Modig / Margaretha


Rashad Becker
Rashad Becker

Airaksinen / Pekkola / Tanner
Airaksinen / Pekkola / Tanner


Dxxxa D & Tero Huh
D / Huh


January 27th 2017

Private party

Helsinki, Finland

Laihonen & Pekkola Duo
Laihonen / Pekkola


UMUU Ensamble
Castrillon / Fredriksson / Heikinheimo / Kantonen / Laitinen / Partinen / Tuhkanen / Vehmersuo


Elatu Nessa
Lineup not known

Pekko Käppi
Pekko Käppi

Radiopuhelimet
Lineup not known

U.F. Ojala
Lineup not known

Prospero
Lineup not known

Tiiu Helinä
Lineup not known

Juuso Paaso & Eräs lohtu
Lineup not known

Sumuposauttaja
Lineup not known

Risto
Risto Ylihärsilä / Incomplete lineup

Deciders
Lineup not known


Siberian Dogs
Tapio / Sippola / Ontalva / Rauhala / Tuomi


Myttys
Tanner / Bilaletdin

Sumuposauttaja
Lineup not known


Voodoo House jazz band featuring Jukka Orma
Heikinheimo / Orma / Incomplete lineup


Jorma Tapio & Kaski
Tapio / Laihonen / Krokfors


Amok Amor
Evans / Slavin / Eldh / Lillinger


Jokinen / Penna
Jokinen / Penna

Ilia Belorukov & Lauri Hyvärinen
Belorukov / Hyvärinen

Innanen & Kääriäinen duo
Innanen / Kääriäinen


Bongo Connotations
Tiheäsalo / Tolvi / Kemppainen / Laihonen / Luokkanen


Castrillon / Luokkanen / Tiheäsalo / Tuomi
Castrillon / Luokkanen / Tiheäsalo / Tuomi

Kallio & Takamäki duo
Kallio / Takamäki

FISQ & Amanda Blomqvist
Blomqvist / Castrillon / Pyhälä / Schlienger / Yli-Tepsa


Grateful Däd
Sami Karttunen

Pelkkä Väliviiva
Lineup not known

Siihhi
Samuli Tanner

Pyhä-Asetus
Lind / Halonen / Incomplete lineup

Juuso Paaso & Laiha Lohtu
Paaso / Leppänen / Kallinen / Incomplete lineup

Hulda Huima & Hitaat Sekunnit
Kallinen / Paaso / Koho / Incomplete lineup

Itä-Hollola Installaatio
Lineup not known

Desert Red
Lineup not known

U.F. Ojala
Lineup not known

Pekka Pernod
Lineup not known


Antti Tolvi Saxophone Quartet
Tolvi / Luokkanen / Jolanki / Pekkola

Miki Yui
Miki Yui

ES & Antti Tolvi
Sänpäkkilä / Tolvi

Forces
Joonas Siren

Vuosi
Lineup not known


Matti Luokkanen Solo
Matti Luokkanen

Jukka Kääriäinen Soolo
Lineup not known


October 30th 2016

Tenho esittää

Tenho, Helsinki

The Mystic Revelation of Teppo Repo
Eskelinen / Tikkanen / Lind


Odd Jazz kollektiivi
Sarkkola / Tammi / Venäläinen / Myllyniemi / Pekkola / Incomplete lineup


Jimi Tenor & Ilmari Heikinheimo
Tenor / Heikinheimo


Sound Safari featuring Dxxxa D
Sarjasto / Ojaniemi / Heikinheimo / D


Kiila
Lineup not known

Avarus
Partinen / Eronen / Tolvi / Niskanen / Karanka / Räisänen / Mattila


Arttu Partinen
Arttu Partinen

Id M Theft Able
Lineup not known


Kvarter
Lineup not known

Uskovaiset
Lineup not known

Deciders
Lineup not known


Samara Lubelski
Samara Lubelski

Olimpia Splendid
Karanka / Bilaletdin / Sipiläinen

Elatu Nessa
Lineup not known


Eugene Chadbourne
Eugene Chadbourne

Benway featuring Arttu Partinen
Partinen / Tolonen / Korpipää


Pekko Käppi & K:H:H:L
Käppi / Laine / Vapaavuori

Can Can Heads
Mäki-Turja / Liimakka / Nuotio / Martinkauppi / Incomplete lineup


Cactus Truck
Dikeman / Govaert / Stadhouders

Dave Phillips
Dave Phillips

Gentle Evil
Keränen / Tuomi

Horst Quartet featuring Pentti Dassum
Haapakorpi / Viitahuhta / Hyvärinen / Yli-Tepsa / Dassum


Ritual Extra featuring Jone Takamäki
Hyvärinen / Chamla / Haapakorpi / Takamäki


July 21st 2016

Oireklubi

Tenho, Helsinki

Dxxxa D & Hzzzt
D / Hzzzt


Steve Noble solo
Steve Noble

Steve Noble & Topias Tiheäsalo
Noble / Tiheäsalo

Plie
Riippa / Riippa

Matti Luokkanen & Sami Pekkola
Luokkanen / Pekkola


Taco Bells featuring Pekka Airaksinen
Tolvi / Kemppainen / Pekkola / Airaksinen


Rutto ja Koivusalo
Hyvärinen / Haapakorpi


Dxxxa D & Nukkehallitus
D / Pekkola / Jolanki / Tolvi / Laihonen / Kemppainen / Tolvi / Hast / Ylianttila

Aprox.
Lineup not known

Barry Andrewsin Disko
Lineup not known


Laihonen / Kemppainen / Pekkola / Wilkinson
Laihonen / Kemppainen / Pekkola / Wilkinson

Fursaxa
Tara Burke

Head Of Wantastiquet
Paul Labrecquen

Alan Wilkinson solo
Alan Wilkinson


Audiomaa
Joutseno / Isojunno

Arttu Partinen
Arttu Partinen


Ostos
Herva / Aarni

Dark on Tuesdays
Lineup not known


Voodoo House Orchestra featuring Sakari Kukko, Issa Dembele
Heikinheimo / Kallio / Tuovinen / Palomäki / Kukko / Dembele


April 23rd 2016

Kotimelu17

Tenho, Helsinki

Jukka Nousiainen
Jukka Nousiainen


Talmud Beach
Alanko / Siltanen / Lukanteri

Jukka Nousiainen
Nousiainen / Mäenpää / Siltanen / Leppänen


Antti Tolvi Saxophone Quartet
Tolvi / Luokkanen / Jolanki / Pekkola

Red Brut
Marijn Verbiesen

Tasos stamou
Tasos Stamou

Ilpo Numminen
Ilpo Numminen

Pymathon
Tiheäsalo / Tolvi / Frost / Keränen

Kukkiva Poliisi
Lineup not known


Draama-Helmi
Lineup not known

Musa Dwarf
Lineup not known

SERIOUS INTROSPECTION Talk Show S02E08
Fail / Asplund


Voodoo House Orchestra featuring Pauli Lyytinen
Heikinheimo / Kallio / Tuovinen / Lyytinen


Myttys
Tanner / Bilaletdin

Ostos
Lineup not known

Musa Dwarf
Vuornos / Camus

Nuslux
Roope Eronen


Mikko Innanen & Simo Laihonen
Innanen / Laihonen

Dxxxa D & Deville
D / Jolanki


Janne Westerlund
Janne Westerlund

Jozef Van Wissem
Jozef Van Wissem


Peter Brötzmann & Heather Leigh
Brötzmann / Leigh

Arttu Partinen & Sami Pekkola featuring Pekka Airaksinen
Partinen / Pekkola / Airaksinen


January 22nd 2016

Mental Alaska

Kaiku, Helsinki

Pyloris
Antti Vuornos

Kuupuu
Jonna Karanka


Anla Courtis
Anla Courtis

Olli Aarni
Olli Aarni

Kiiskinen
Tero Niskanen


Aikuisen viha
Lineup not known

Joel Kupiainen
Joel Kupiainen

Bakteerit
Lineup not known

Teemu Korpipää
Teemu Korpipää

Taneli Viitahuhta
Taneli Viitahuhta

Satowhite
Lineup not known

Kaukonen/Hyvärinen/Yli-Tepsa
Hyvärinen / Yli-Tepsa / Incomplete lineup

Samat pokat
Lineup not known

Johannes Sarjasto
Johannes Sarjasto

Tanja Tiekso
Tanja Tiekso

J.K.
J. Koho


Taco Bells
Tolvi / Kemppainen / Pekkola

Lau Nau
Laura Naukkarinen

Reijo Pami
Reijo Pami

Sindre Bjerga
Sindre Bjerga


Kvintetten som Sprängdes
Thorman / Persson / Alehed / Borg / Öhman


The Ex
Moore / Hessels / Bornefeld / Boer

Pekko Käppi
Pekko Käppi


Lauri Hyvärinen / Ilmari Heikinheimo / Tommi Keränen / Johannes Sarjasto
Hyvärinen / Heikinheimo / Keränen / Sarjasto


Horst Quartet
Haapakorpi / Viitahuhta / Hyvärinen / Yli-Tepsa

Fate vs Free Willy
Lineup not known

Henrik Heinonen
Lineup not known


Horst Quartet
Haapakorpi / Viitahuhta / Hyvärinen / Yli-Tepsa / Cadell


Sergio Castrillon Taneli Viitahuhta
Viitahuhta / Castrillon

Andean Castrillon Kuoppala Viitahuhta
Viitahuhta / Castrillon / Kuoppala / Andean

James Andean Visa Kuoppala
Andean / Kuoppala

Yes Deer
Bjorå / Vestergaard / Dahlgreen


Lau Nau ja Likaiset Kynttilät
Naukkarinen / Tolvi / Karlsson / Tolvi


Luokkanen - Godot -duo
Luokkanen / Godot


Pyhälä
Pyhälä / Paaso / Koho / Yli-Tepsa / Luokkanen / Viitahuhta


Pöllöt
Tolvi / Kauppinen / Jalonen / Hopponen / Herva

Plain Ride
Janne Westerlund / Incomplete lineup


August 27th 2015

Romu Jazz

M/S Illusia, Helsinki

Luokkanen / Cartheuser / Godot / Castrillon
Luokkanen / Cartheuser / Godot / Castrillon


Shogun Kunitoki
Suominen / Puhakka / Viitanen / Klaavo

Keränen
Tommi Keränen


Modern Feelings
Nikkilä / Nikkilä / Salonen


Hockey Night
Pekkola / Partinen / Karanka / Riippa

O Samuli A
Samuli Alapuranen

defunensemble
Lineup not known

Mika Vainio Solo
Mika Vainio


August 11th 2015

Romu Jazz

M/S Illusia, Helsinki

Mopo
Fredriksson / Tikkanen / Nieminen


Urvelo
Kääriäinen / Luukkonen / Räsänen / Savela / Luokkanen / Haveri


Olavi Salonen & Kauneimmat Laulut
Jolanki / Tammi / Pekkola / Laihonen / Kemppainen


Åkerblom / Zenger
Åkerblom / Zenger


Jorma Tapio & Kaski
Tapio / Laihonen / Rauhala


Corsano & Rasmussen Duo
Corsano / Rasmussen


Rhythm Sam Special
Savolainen / Seppä / Nummela


Ilia Belorukov & Lauri Hyvärinen
Belorukov / Hyvärinen

Banana Bill
Lineup not known

Sergey Kostyrko / Konstantin Samolovov / Hermanni Yli-Tepsa
Yli-Tepsa / Kostyrko / Samolovov


Ilpo Numminen
Ilpo Numminen

J. Koho
J. Koho

Joel Kupiainen
Joel Kupiainen

Taneli Viljanen
Taneli Viljanen


Jone Takamäki - Lauri Hyvärinen - Markku Ounaskari
Takamäki / Hyvärinen / Ounaskari


Lehikoinen Viitahuhta
Viitahuhta / Lehikoinen


Innanen / Cartheuser / Leppänen
Innanen / Cartheuser / Leppänen


Sipsi
Tanner / Kytö

TV Dinner Education
Lineup not known


May 16th 2015

Daerra

Nosturi, Helsinki

Daerra
Kivelä / Laimio / Tomevski / Tomevski / Kühn


Inariveljet
Keskitalo / Lind / Alanko / Kankaanpää

Jukka ja Jytämimmit
Nousiainen / Raaka-Gini / Balls


Petri Nieminen Ensemble
Nieminen / Piispanen / Komsi / Louhivuori / Rauhala / Laihonen


Sir Trio
Tolvi / Kemppainen / Tiheäsalo


Sound & Fury
Tapio / Laihonen / Päivinen / Lassila / Sumén / Heikkilä / Risku / Kannisto / Priha


Belorukov Viitahuhta featuring Topias Tiheäsalo
Belorukov / Viitahuhta / Tiheäsalo

Amigoski
Partinen / Pirtilä


Mikko Innanen / Teppo Hauta-aho / Simo Laihonen
Innanen / Hauta-aho / Laihonen


Pöllöt
Tolvi / Kauppinen / Jalonen / Hopponen / Herva

Samat Nimet
Lineup not known


Hulda Huima & Mustat Kalsarit
Hulda Huima

Faarao & Kakspäinen Narttu
Pirttikangas / Käppi / Nyrhinen


January 17th 2015

Mehudisco

Kuudes Linja, Helsinki

Pöllöt
Tolvi / Kauppinen / Jalonen / Hopponen / Herva

Big wave riders
Lineup not known


Ilpo Numminen
Ilpo Numminen

J. Koho
J. Koho

Olli Aarni
Olli Aarni

Tuukka Salonen
Tuukka Salonen


Ritual Extra & Olli Aarni
Chamla / Haapakorpi / Hyvärinen / Aarni


Sami Pekkola
Sami Pekkola

Antti Tolvi
Antti Tolvi

Tolvi & Thorman Duo
Tolvi / Thorman

Kemppainen & Laihonen Duo
Kemppainen / Laihonen


Laihonen / Pekkola / Thorman
Laihonen / Pekkola / Thorman / Jolanki

Kemppainen / Tiheäsalo / Tolvi / Tolvi / Suominen
Kemppainen / Tolvi / Tolvi / Tiheäsalo / Suominen / Jolanki


Hermanni Yli-Tepsa & Jari Kaukua Duo
Yli-Tepsa / Kaukua

Lauri Hyvärinen soolo
Lauri Hyvärinen

Juuso Paaso
Juuso Paaso


Pöllöt
Tolvi / Kauppinen / Jalonen / Hopponen / Herva


Taco Bells featuring Pekko Käppi
Tolvi / Pekkola / Käppi / Kemppainen

Corsano & McPhee Duo
Corsano / McPhee

Sound & Fury
Tapio / Laihonen / Päivinen / Lassila / Riikonen / Sumén / Heikkilä / Risku / Kannisto


Six Organs Of Admintance
Ben Chasy


Six Organs of Admittance
Ben Chasy


Fun
Teemu / Vesa / Riku / Martinkauppi / Viitahuhta / Pekkola / Takamäki / Savela / Luokkanen

Jenny Hval
Lineup not known

Shellac
Lineup not known


September 1st 2014

Koko Loft

Koko Jazz Club, Helsinki

Black Motor
Laihonen / Sippola / Rauhala


Black Motor
Laihonen / Sippola / Huhtala


Jaakko Tolvi Solo
Jaakko Tolvi


Hetero Skeleton
Viitahuhta / Pekkola / Pirtilä / Partinen

Jooklo Quartet
Genta / Vanzan / Kemppainen / Tiheäsalo

Paanin Kuoro
Kalle Paajamaa / Incomplete lineup

Virginia Genta & Topias Tiheäsalo duo
Genta / Tiheäsalo


Topias Tiheäsalo
Topias Tiheäsalo

Verisuoniongelmia
Guzejev / Haapakorpi / Hyvärinen / Yli-Tepsa


Pöllöt
Tolvi / Kauppinen / Jalonen / Hopponen / Herva


Robert Millis
Lineup not known

Tomi Leppänen & Antti Tolvi
(Circle) / Tolvi

Avarus
Eronen / Partinen / Räisänen / Niskanen / Tolvi / Karanka / Incomplete lineup


Jaakko Tolvi Solo
Jaakko Tolvi

R. Stevie Moore
Lineup not known


Horst Quartet
Haapakorpi / Viitahuhta / Hyvärinen / Yli-Tepsa / Poser


Dracula Lewis
Simone Trabucchi

Sewn Leather
Lineup not known


Antoine Chessex
Antoine Chessex

Olli Aarni
Olli Aarni

Ilpo Numminen
Ilpo Numminen

The Truckfuckers
Keränen / Heikkinen / Hyvärinen


Jorma Tapio & Kaski
Tapio / Tuomi / Rauhala


February 26th 2014

Oireklubi

Siltanen, Helsinki

Hockey Night
Pekkola / Partinen / Tolvi / Karanka


Hieroglyphic Being
Lineup not known

Yung Lean & The Sad Boys
Lineup not known

Paperi T & KHID
Lineup not known

Bear Bones Lay Low
Lineup not known

Receptacles
Lineup not known

Nissinen & Westerlund
Janne Westerlund / Incomplete lineup

Oukkidouppi
Lineup not known

Kiki Pau
Lineup not known

Lauri Soini
Lineup not known

Running
Lineup not known

Clash of the Scenes
Lineup not known


Cut Hands
Lineup not known

Rashad Becker
Rashad Becker

Dieter moebius
Lineup not known

Bölzer
Lineup not known

Krypts
Lineup not known

Chris Menist
Lineup not known

Pekka Airaksinen
Pekka Airaksinen

Coca-Cola 3
Lineup not known

Pekko Käppi & Faarao Pirttikangas
Käppi / Pirttikangas

Tomutonttu
Jan Anderzen


Black Motor
Laihonen / Sippola / Rauhala

The Thing
Gustafsson / Flaten / Nilssen-Love


Taco Bells featuring Pekka Airaksinen
Kemppainen / Pekkola / Tolvi / Airaksinen

Juho Laitinen solo
Juho Laitinen

Amigoski
Partinen / Pirtilä


Raoul Björkenheim Triad
Björkenheim / Heikinheimo / Rauhala


Black Motor featuring Verneri Pohjola
Laihonen / Sippola / Rauhala / Pohjola

Mopo
Fredriksson / Tikkanen / Nieminen


Black Motor featuring Verneri Pohjola
Laihonen / Sippola / Rauhala / Pohjola


November 23rd 2013

Pneuma

Kiasma, Helsinki

DIMIS Re-connected
Suominen / Ojanen / Lassfolk / Atoui

Project QRZ
Mikko Ojanen

Mika Vainio Solo
Mika Vainio


Black Motor
Laihonen / Sippola / Rauhala


Bill Orcutt
Bill Orcutt

Janne Westerlund
Janne Westerlund

Can Can Heads
Mäki-Turja / Liimakka / Nuotio / Lehtonen / Martinkauppi / Viitahuhta / Pekkola


Pyloris
Lineup not known

Keijut
Niskanen / Eronen / Tolvi

Finntengs Sound System
Lineup not known


Black Motor
Laihonen / Sippola / Rauhala

defunensemble
Lineup not known

Pink Twins
Lineup not known

Lars Bröndum
Lineup not known


September 20th 2013

Radio Days

Sorbus, Helsinki

Antti Tolvi
Antti Tolvi


Lau Nau
Naukkarinen / Tolvi / Tolvi / Käppi


Black Motor featuring Verneri Pohjola
Laihonen / Sippola / Rauhala / Pohjola

Käärme Duo
Joutseno / Kääriäinen


Lau Nau
Naukkarinen / Tolvi / Tolvi / Käppi / Mäkelä


Alan Wilkinson solo
Alan Wilkinson

Janne Tuomi Solo
Janne Tuomi

Wilkinson & Tuomi Duo
Wilkinson / Tuomi

Ma-a trio
Godot / Takamäki / Viitahuhta / Hyvärinen / Heikkinen / Incomplete lineup


Blues Control
Lineup not known

Toblerones
Lineup not known


Ignatz
Lineup not known

Innercity
Lineup not known


Matti Luokkanen Solo
Matti Luokkanen

Johannes Sarjasto
Johannes Sarjasto

Leissi Solo
Nicolas Rehn


Staer
Lineup not known

Rehab
Hegre / Habbestad

Keränen
Tommi Keränen


Jorma Tapio & Kaski
Tapio / Laihonen / Rauhala


Mohel
Pekkola / Pirtilä / Martinkauppi / Tolvi / Viitahuhta / Jolanki

Chris Corsano Solo
Chris Corsano


Mohel
Pekkola / Pirtilä / Martinkauppi / Tolvi / Viitahuhta / Yli-Tepsa

Hermanni Yli-Tepsa Solo
Hermanni Yli-Tepsa

Jooklo Quartet
Genta / Vanzan / Kemppainen / Tiheäsalo


Family Underground
Lineup not known

Bird By Snow
Lineup not known

Varropas
Paaso / Kytö


Hockey Night
Pekkola / Partinen / Tolvi / Karanka


December 21st 2012

La-bas

Kaapelitehdas, Helsinki

The Sandels
Tiheäsalo / Pekkola


JS666
Teemu Korpipää

Dxxxa: Testiraita
Dxxxa D

Musti Laiton
Lineup not known

Reijo Pami
Reijo Pami

Pymathon
Tiheäsalo / Tolvi / Keränen / Häkkinen


Lau Nau
Naukkarinen / Tolvi / Tolvi / Käppi


Black Motor featuring Verneri Pohjola
Laihonen / Sippola / Rauhala / Pohjola


Black Motor
Laihonen / Sippola / Rauhala

Angel feat. Liudas Mockunas
Mockunas / Melbye / Incomplete lineup

Good Romans
Miettola / Filander


October 30th 2012

Avarus

Korjaamo, Helsinki

Avarus
Partinen / Eronen / Niskanen / Karanka / Mattila


Kylmä Banaani II
Nousiainen / Koho / Incomplete lineup


The Tenses
Lineup not known

Pekka Airaksinen
Pekka Airaksinen

MC Pipa & Dj Alko
Lineup not known


Black Motor
Laihonen / Sippola / Rauhala

Omar Rodriquez-Lopez Group
Omar Rodriquez-Lopez / Incomplete lineup


Jarse
Suominen / Tolvi / Incomplete lineup


Black Motor featuring Hannibal
Laihonen / Sippola / Rauhala / Hannibal


Unicorn Hard-on
Lineup not known

Container
Lineup not known

Laser Poodle
Lineup not known

Moemlien
Lineup not known


Taco Bells featuring Peter Brötzmann
Tolvi / Kemppainen / Pekkola / Brötzmann

Nunnauuni
Tolvi / Dassum

Cotcat
Kemppainen / Kaukua / Pekkola

Peter Brötzmann Solo
Peter Brötzmann


Rauhan Orkesteri
Jolanki / Tolvi / Pirtilä

Color Dolor
Lineup not known

Faarao Pirttikangas & Kuhmalahden Nubialaiset
Faarao Pirttikangas / Incomplete lineup

Inner Light Orchestra
Lineup not known

Lievo
Lineup not known

Terika
Lineup not known

Jay Walking
Lineup not known

Aalto
Lineup not known

J.K. Ihalainen
J.K. Ihalainen

Teatteri Olemus
Lineup not known

Kap Kap
Lineup not known


Black Motor
Laihonen / Sippola / Rauhala


Tiheäsalo / Viitahuhta / Urpilainen
Viitahuhta / Tiheäsalo / Urpilainen


Black Motor featuring Uffe Krokfors, Jone Takamäki
Laihonen / Sippola / Krokfors / Takamäki


Él-g
Él-g

Floris Vanhoof
Floris Vanhoof

Le Dernier Cri
Lineup not known

Trio Jäätelö
Naukkarinen / Karanka / Johansson

Talmud Beach
Lineup not known


Horst Quartet
Haapakorpi / Viitahuhta / Hyvärinen / Yli-Tepsa


Jorma Tapio & Kaski
Tapio / Laihonen / Siitonen

No Licence
Heikinheimo / Rehn / Sarjasto / Timonen


Panssarijuna
Lineup not known

Avarus
Lineup not known


Amon Düde II
Partinen / Pekkola

Jon Collin
Jon Collin

Vampire Blues
Collin / Marshall

Roman Nose
Jon Marshall

C8
Lineup not known


Rauhan Orkesteri
Jolanki / Tolvi / Tolvi / Kemppainen

Horst Quartet
Haapakorpi / Viitahuhta / Hyvärinen / Yli-Tepsa / Tiekso

Paanin Kuoro
Kalle Paajamaa / Incomplete lineup


Taco Bells
Tolvi / Kemppainen / Pekkola

Paanin Kuoro
Kalle Paajamaa / Incomplete lineup


Black Motor
Laihonen / Sippola / Rauhala


Raoul Bjorkenheim & Ilmari Heikinheimo
Björkenheim / Heikinheimo